Założycielka

Nazywam się Joanna Lesień i od 2013 roku prowadzę „Atelier Małego Poligloty”. Siedem lat przepracowałam w korporacjach, jednak często rozważałam rozpoczęcie działalności związanej z dziećmi. Kiedy w ramach „kryzysu” straciłam pracę, o dziwo odetchnęłam z ulgą i praktycznie natychmiast rozpoczęłam realizację moich marzeń. Mój syn był niejako inspiracją do tego czym się obecnie zajmuję, ponieważ od momentu jego narodzin mówię do niego w języku francuskim. Pomyślałam, że mogłabym krzewić wiedzę na temat języków obcych wśród innych dziećmi, stąd „Atelier Małego Poligloty” to splot różnych wydarzeń w moim życiu osobistym i zawodowym. Jest to praca, która daje mi możliwość samorealizacji, w której mogę tworzyć w dosłownym tego słowa znaczeniu. Tworzę teksty piosenek/wierszy, a do tego wszystkiego opracowuję podkłady muzyczne na fortepianie. To sprawia, że dzieci uczestniczące w zajęciach, mają kontakt z zupełnie inną formą nauki języka.

Należę do Stowarzyszenia Łódzkie Bardziej Francuskie oraz do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, co umożliwia mi udział w szkoleniach dla nauczycieli.
W 2015 roku brałam udział w konferencji „Języki obce i kultura: Nowe konteksty edukacyjne 2015”, gdzie wygłosiłam referat pt. „Metodyka nauczania języków obcych od najmłodszych lat – perspektywy i różnice w nauczaniu akademickim” i zaprezentowałam efekty mojej pracy z dziećmi. W 2014 roku zajęłam I miejsce w VII edycji konkursu „Moja firma, moja przyszłość” organizowanym przez Urząd Pracy w Bełchatowie. W 2016 roku brałam udział w I Przeglądzie Prezentacji Osiągnięć i Sukcesów w ramach projektu edukacyjnego „Łódzkie Wielojęzyczne”, którego organizatorem był WODN w Łodzi, gdzie zaprezentowałam krótki film dotyczący metod, jakimi uczę dzieci oraz przedstawiłam efekty mojej pracy i sposób, w jaki dzieci postrzegają języki obce ich naukę i jak ważnym spoiwem w tym procesie jest nauczyciel oraz jego zaangażowanie.

Podsumowując, dziś jestem wdzięczna losowi, że moje życie zawodowe potoczyło się właśnie w tym kierunku, a nie innym.

http://www.wodn.lodz.pl/wodn/index.php?option=com_content&view=article&id=592&Itemid=227 

https://www.youtube.com/watch?v=Yka1Nm9gltA